top of page
  • Writer's pictureAudrius Janecka

Jameson viskio darykla ir Nuobaudų knyga

Atnaujinta: 03-22

Jameson viskio darykla, esanti Midleton mieste, Cork grafystėje, 1930 metais turėjo "Nuobaudų knygą", kuri buvo neįprasta. Į ją įtraukti asmenys negaudavo dienos dozės - stikliuko viskio, kuris buvo duodamas visiems darbininkams du kart per dieną - 11:00 val ryte ir 16:00 val po pietų.


Kažkada buvo kareivinės, po to malūnas ir 1825 pastatas metais virto Jameson viskio gamykla.


Nuobaudos būdavo duodamos už darbo drausmės pažeidimus, bet labiausiai paplitusi nuobauda buvo už rūkymą darbo vietoje. Visa darykla buvo persismelkusi spirito garais, tad menkiausia kibirkštis galėjo sukelti sprogimą ir gaisrą. Kad to nenutiktų, kontrolė buvo griežta. Priklausomai nuo "nusikaltimo sunkumo", darbininkai negaudavo savo viskio normos nuo vienos dienos iki dviejų savaičių.Daryklos viduje yra didžiausias pasaulyje katilas, beveik 120 tonų talpos.


Kitas sunkus nusikaltimas darbo vietoje, po rūkymo, buvo viskio butelių vagystė. Pagal įstatymą, pagamintas viskis tampa valstybės nuosavybe. Kai viskio darykla susimoka akcizą, tada jis tampa daryklos nuosavybe. Šio proceso kontrolė priklausė Akcizų Muitinei, t.y. valstybei. Jei pastebėtų, jog dingo keletas viskio butelių, valstybė galėjo uždaryti viskio daryklą.1975 metais darykla uždaryta ir 1992 metais virto muziejum.


Pagautus vagiant ar rūkant darbininkus iš darbo neatleisdavo ir algos nesumažindavo. Priežastis paprasta: jei moteris ištekėdavo, ji prarasdavo teisę į darbą - turėjo rūpintis namais, vaikais, ūkiu. Vyras buvo vienintelis šeimos maitintojas, tad nenorint bausti šeimų, bausdavo vyrus neduodant jiems išgerti viskio dykai.

Žinoma, tais laikais buvo abstinentų ir metusių gerti. Deja, jie už tai jokio priedo negaudavo, tik galėjo savo porciją atiduoti bet kuriam bendradarbiui.Nuotraukose: Jameson Midleton Distillery viskio darykla.

11 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Commentaires


bottom of page