top of page
  • Writer's pictureAudrius Janecka

Tintern Abbey vienuolynas, pastatytas už pažadą Dievui

Atnaujinta: 2023-05-05

Tintern vienuolynas yra Hook pusiasalyje, Wexford grafystėje, netoli Saltmills kaimelio.


Tintern vienuolynas, pastatytas 1200 metais. Nuotrauka: Audrius Janecka.


William Marshal, Leinster karalystės valdovas, pateko į stiprų štormą netoli Airijos krantų. Melsdamasis pažadėjo, jog "jei liks gyvas, ten kur laivas pasieks krantą, pastatys vienuolyną šalimais. Laivas išplaukė sveikas Bannow įlankoje, Wexford grafystėje, ties dabartiniu Saltmills kaimeliu. 1200 metais prasidėjo vienuolyno statyba. Po pastatymo čia buvo apgyvendinti cistersų vienuoliais iš Velso. Kaip priedas buvo duota 3,640 ha žemės aplink. Kadangi jie gyveno Tintern vienuolyne Velse, tad šiam naujai pastatytam davė tokį pat vardą - Tintern.

Šalia vienuolyno upė įteka į jūrą pro tiltą, pastatytą XVI amžiuje.

Nuotraukos: Audrius Janecka.


Nuotrauka: Audrius Janecka.


Nuotrauka: Audrius Janecka.

1575 metais vienuolynas su visa teritorija aplink atiteko Oliverio Kromvelio karininkui Anthony Colclough. Po paskutinio Colclough palikuonio mirties 1959 metais, testamentu viskas atiteko valstybei. Šiandien vienuolyno vidus pamažu restauruojamas.

Akmeninis vienuolių menas; naujai pastatytos skulptūros, išdrožtos iš medžio kamieno, vaizduoja William Marshal ir jo žmoną Isabel de Clare.

Nuotraukos: Audrius Janecka.


Galima aplankyti vienuolyną, jo parke esantį dekoratyvinį sodą ir tuo pačiu pasivaikščioti aplink. Lankymo sezonas 2023 metams yra nuo kovo 17 iki lapkričio 5 dienos. Už įėjimą į vienuolyno vidų ir dekoratyvinį sodą suaugusiam kainuos €5, senjorui €4, studentui ir vaikui iki 12 metų €3. Jei nenorite mokėti pinigų, po parko teritoriją galima vaikščioti dykai ištisus metus, 24 valandas per parą.

Nuotraukos: Audrius Janecka.


"Capella ante portas" arba "koplyčia už vienuolyno vartų".

Nuotraukos: Audrius Janecka.


Kapinėse buvo laidojami vienuoliai, vietiniai gyventojai ir keliauninkai; seniausias išlikęs antkapis datuojamas 1754 metais.


Nuotrauka: Audrius Janecka.


Nuotrauka: Audrius Janecka.


Parkavimo aikštelė priešais pagrindinį pastatą nemokama, WC (dykai) yra parko teritorijoje.

45 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page